DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ W RAWICKIM ZSZ RUSZA MODELOWANIE MATEMATYCZNE!

W dniu 17 stycznia br. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu uczestniczyli na Politechnice Wrocławskiej w spotkaniu z grupą studentów prowadzonych przez prof. Wojciecha Okrasińskiego. Grupę uczniów oraz nauczycieli, jak również istotę współpracy szkoły z uczelnią, przedstawił studentom we wstępie do zajęć dyrektor szkoły – p. dr Piotr Mosiek.

Uczniowie klas drugich z technikum mechanicznego oraz teleinformatycznego przyglądali się prezentowanym przez studentów III roku Wydziału Matematyki projektom opracowywanym metodą modelowania matematycznego. Niezwykle interesujące i intrygujące wydawały się tematy przedstawiane przez studentów: 1) Jak zaprojektować skuteczne chłodzenie laptopa?, 2) Czy na podstawie śladów hamowania można wyznaczyć prędkość początkową samochodu?, 3) Spadające koty, 4) Jak wykonać bezpieczny skok ze spadochronu?, 5) Z jakiej wysokości jeż może upaść bezpiecznie? Obserwacja studenckich prezentacji służyć ma przygotowaniu uczniów z ZSZ w Rawiczu do samodzielnej pracy nad własnymi projektami pod okiem dwóch nauczycielek matematyki: p. Darii Jagły oraz p. Katarzyny Cieślak, które również były obecne w naukowym spotkaniu.

Rozpoczynająca się  współpraca Politechniki Wrocławskiej oraz rawickiej placówki w zakresie wdrażania modelowania matematycznego stanowi przyczynek dla przeobrażeń w zakresie metodyki nauczania przedmiotów ścisłych na poziomie ponadpodstawowym. Jest również unikatową szansą dla młodzieży na realny rozwój własnej kariery szkolnej w niniejszej dziedzinie wiedzy na poziomie ponadpodstawowym i uniwersyteckim, co jest jednym z elementów kluczowych nawiązanej współpracy.

 

Opracował:
Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content