Dzień Edukacji Narodowej w ZSZ w Rawiczu

Jak co roku w połowie października nauczyciele, wychowawcy, dyrektorzy i inni pracownicy oświaty obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. W dniu 13 października br. także w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych  uroczystość ta miała wyjątkową oprawę. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek powitał wszystkich zgromadzonych i w swoim przemówieniu przypomniał historyczny aspekt Dnia Edukacji Narodowej. Życzył  współpracownikom wytrwałości oraz pomyślności w kreowaniu swoich zawodowych planów.

Głos zabrała także pani Katarzyna Matuszczak – przewodnicząca Rady Rodziców. Życzyła wszystkim nauczycielom radości z wykonywania codziennych obowiązków.

Dyrektor szkoły nagrodził także nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych, którzy z zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki i działają na rzecz społeczności szkolnej.

„Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest pięknym darem. Dziękujemy, że jesteście” – powiedziała na zakończenie przewodnicząca szkoły Aleksandra Szałata zwracając się do wszystkich zgromadzonych.

Część artystyczna oparta została na powieści N. Kleinbaum „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Młodzież niezwykle sugestywnie odegrała wybrane sceny, pokazując jednocześnie, jak ważny dla młodego człowieka jest autorytet nauczyciela. Występ uświetnił grą na gitarze znany rawickiej publiczności muzyk  i jednocześnie uczeń naszej szkoły – Hubert Adamiak.

Po zakończeniu akademii tradycyjnie wszyscy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia, a później na poczęstunek przy kawie.  Była to doskonała okazja, by powspominać i wymienić doświadczenia z emerytowanymi pedagogami.

Życzymy wszystkim nauczycielom, by wykonywana przez nich praca nie była jedynie obowiązkiem, a pasją na całe życie. Wytrwałości, pogody ducha i wiary, że ten wysiłek się opłaca.

 

Sabina Kasprzak

Nauczyciel języka polskiego ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content