EDUKACJA PATRIOTYCZNO – OBYWATELSKA W ZSZ.

W marcu br.  nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym  „Dumni z Polski”, którego realizatorem jest “Fundacja Życie”. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Uczniowie 14 klas technikum i szkoły branżowej pierwszego stopnia podczas zajęć prowadzonych  przez panią  Darię Aleksandrę Michałowską mogli poszerzyć  swoją wiedzę oraz świadomość obywatelską. W czasie spotkań prowadzonych za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams młodzież poznała zasady współczesnego patriotyzmu i współżycia społecznego. Uczniowie dowiedzieli się:

  • Jakie prawa i obowiązki ma obywatel?
  • Dlaczego warto angażować się w działalność pro bono?
  • Jak planować swoją przyszłość?
  • Czym jest dobro wspólne i jak pracować na jego rzecz?
  • Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

Prowadząca spotkanie w czasie dyskusji zachęcała również do dbałości o stan naszego środowiska i patriotyzmu konsumenckiego. Podczas 90 minutowych zajęć uczniowie umacniali pamięć o bohaterach i osobach ważnych dla losów Polski i regionu. Prowadzili również dyskusję  o empatii, ekologii i tolerancji. W ramach zajęć warsztatowych przedstawiali swoje mocne i słabe strony oraz rozwiązywali quizy tematyczne.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu za udział w programie edukacyjnym otrzyma certyfikat potwierdzający przeprowadzenie zajęć w zakresie kształtowania postaw patriotyczno – obywatelskich wśród młodzieży.

                                                                Koordynator projektu

                                                                                  Renata Balcerek

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content