Ekonomiści z rawickiego Technikum w Warszawie

W ostatnim dniu stycznia dwie klasy II i III o profilu ekonomicznym Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udały się do Warszawy na wycieczkę zawodoznawczą. Jednym z punktów wyprawy była  największa w Europie Wschodniej Giełda Papierów Wartościowych. Zwiedzanie rozpoczęli od stojącego na środku holu byka, który symbolizuje hossę na giełdzie. Mogli tam również zobaczyć całkowicie przeszkloną salę notowań giełdowych z historycznym dzwonem,  którego dźwięk każdego dnia rozpoczyna i kończy sesję giełdową. Po obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjnego próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie czy na GPW  się inwestuje czy gra?

Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka przy Narodowym Banku Polskim Tematem zajęć prowadzonych przez animatora grupy  była historia bankowości i zasady działania różnych typów banków. Wiele uwagi zostało poświęcone roli i zadaniom banku centralnego. Zajęcia prowadzone w salach: Antyk–średniowiecze–nowożytność, Ulica Bankowa, Bank centralny, Skarbiec, Laboratorium autentyczności. Każde miejsce budziło duże zainteresowanie, a w szczególności Skarbiec, gdzie każdy mógł chwycić do ręki ponad dwunastokilogramową, wartą ponad 2 miliony złotych  sztabkę złota.

 

Agnieszka Konieczna, Joanna Sierpowska
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

 

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content