Finał WOŚP w ZSZ w Rawiczu.

29 stycznia br.  odbył się w naszej szkole kolejny już finał WOŚP. Tym razem jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w nieco innej formie, ponieważ tylko online. Została zorganizowana charytatywna transmisja na żywo, która według pierwotnego założenia miała trwać od godziny 10.45 do 13.20, jednak ostatecznie przeciągnęła się do 14.30. Sztab przedsięwzięcia znajdował się w szkole. Pomysłodawcą i głównym dowodzącym był Bartek Kowalski z klasy 2tti.  Pojawili się także uczniowie, bez pomocy których nie dałoby się zorganizować tak wielkiej akcji: Adrian Chanik i Sebastian Karkosz, Marzena Walszewska, Wiktoria Szkudłapska i Dagmara Walkowiak.

Podczas transmisji zaplanowanych zostało wiele atrakcji. Odbył się turniej 1vs1 w CS:GO. Po długiej rywalizacji udało się wyłonić 3 pierwsze miejsca. Wygrał Michał Gwizdek z klasy 2tti, na drugim miejscu uplasował się Bartosz Durczewski z klasy 3tti, trzecie miejsce zajął Mikołaj Marszałek z klasy 2tme. Na zwycięzców czekały  ciekawe nagrody, zasponsorowane przez Samorząd Uczniowski. Oprócz tego miał również miejsce charytatywny mecz w Legue of Legends, w którym zmierzyły się dwie pięcioosobowe drużyny. Między rozgrywkami czas umilały nasze uczennice: Wiktoria Wojtyczka, Martyna Brzozowska i Magda Odrzywałek, które swoim śpiewem zachwyciły internatów. Warunkiem uczestnictwa w turniejach było wpłacenie symbolicznej złotówki na rzecz WOŚP.  Najważniejszą inicjatywą było utworzenie eSkarbonki ZSZ. To właśnie na jej konto uczestnicy wpłacali pieniądze. Niesamowite było tempo wzrostu kwoty, które wszyscy zainteresowani mogli obserwować podczas transmisji. Konto eSkarbonki zasiliły całe klasy, rodzice i nauczyciele. Dodatkowo skarbonkę zasiliły licytacje, które trwały do godziny 21.00. Oto wszystkie, 24 licytacje, które pojawiły się na stronie szkolnego Facebooka: przejażdżka kultowym trabantem, obraz wylewany metodą pouringu, dzień jako kierownik warsztatów szkolnych, drugi obraz wylewany metodą pouringu, zestaw gadżetów ZSZ Rawicz, dzień jako dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, ręcznie wyszywany obrazek, zestaw burgerowy od Bistro Dym, ręcznie malowana butelka, zestaw gadżetów od Powiatu Rawickiego, koszulka SKT Szprycha, medal od Aktywne Endorfinki, dwa obrazy, płyta z hymnem szkoły podpisana przez autora, kosz słodyczy, dwa zestawy po dwa obiady od restauracji Pod Topolami, bon o wartości 60 zł na usługę wymiany opon z wyważeniem od Auto Kuźnia, bon towarowy do Pizza Club u Stasia o wartości 50 zł, dwugodzinna przejażdżka dla czterech osób bryczką, przejażdżka kultowym traktorem URSUS C-360, 1-dniowa wycieczka w Sudety z panem Jędrzejakiem oraz luksusowa świeca sojowa. Samorząd Uczniowski przekazał również na licytacje WOŚP Rawicz srebrne serduszko. W tym roku serduszko z grawerem nazwy szkoły wykonał pan Jakub Pytlak.

Jak widać, ogrom akcji przekroczył nasze oczekiwania. Na dzień 31.01.2021 kwota na eSkarbonce wynosiła 5238 zł a to jeszcze nie koniec. Pieniądze można było wpłacać do 1.02.2021r. do godziny 24.00.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

                                                                                              Opiekunowie SU

                                                                                              Magdalena Nawrot

                                                                                              Rafał Jędrzejak

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress