Gala wręczenia certyfikatów w rawickim Zespole Szkół Zawodowych

W dniu 12 października br. wszyscy uczestnicy szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania spotkali się ponownie, by wziąć udział w uroczystości wręczenia pamiątkowych certyfikatów i nagród książkowych. Dyrekcja oraz nauczyciele zaangażowani w idee przedsięwzięcia postanowili uhonorować wybranych uczniów za najlepszą interpretacje czytanych fragmentów utworów i nadać im tytuł szkolnego lektora.

Mistrzem w operowaniu głosem okazał się Piotr Kupczyk z klasy czwartej Technikum Teleinformatycznego, który swą sugestywną interpretacją dał dowód zrozumienia czytanego tekstu.

W kategorii dziewcząt sympatię zdobyła uczennica klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego – Paulina Hankiewicz, która sięgnęła po klasykę literatury polskiej. Paulina dowiodła, że „Lalka” Bolesława Prusa to jedna z wielu lektur, które się nie zestarzały i są nadal aktualne.

Wyróżnienie za oryginalną, dość spontaniczną interpretację czytanego utworu otrzymał Eryk Kolibabka – uczeń drugiej klasy Technikum Teleinformatycznego.

Certyfikaty akcji Głośnego Czytania otrzymało ponad 30 osób, w tym Dyrektor Szkoły –pan Piotr Mosiek i Wicedyrektor pani Patrycja Stelmaszyk. Na uroczystej gali obecny był Wicestarosta Rawicki pan Jacek Gwizdek, który wraz z Dyrekcją Szkoły wręczyli nagrody wyróżnionym uczniom. Wicestarosta, zwracając się do uczniów podkreślił zalety czytania książek i pogratulował wszystkim zebranym za zaangażowanie w obchody głośnego czytania. Na zakończenie spotkania wykonano z wszystkimi uczestnikami pamiątkowe zdjęcie.

 

Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Arleta Białecka

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content