INSPIRUJĄCA WYSTAWA ARTYSTYCZNA W WARSZTATACH ZSZ W RAWICZU!

W dniu 10 grudnia br. w warsztatach Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu miało miejsce niecodzienne wydarzenie: wystawa artystycznych technik ściennych studentów II roku Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Otwarcia ekspozycji dokonali: z ramienia szkoły – dyrektor dr Piotr Mosiek oraz z ramienia uczelni – prof. Jacek Jarczewski, kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele: powiatowych władz samorządowych reprezentowanych przez p.Jakuba Morysona – Wicestarostę Powiatu Rawickiego, instytucji oświatowych z regionu leszczyńskiego, instytucji związanych z rynkiem pracy oraz sektorem gospodarczo – biznesowym, nauczyciele szkoły, rodzice oraz uczniowie, jak również goście zainteresowani wydarzeniem i przedstawiciele mediów.

Wystawa (która otwarta będzie do 22 stycznia 2019 r.) jest wprowadzeniem do długofalowej współpracy pomiędzy szkołą, uczelnią i firmą ATLAS, którą podczas wernisażu reprezentował p. Waldemar Muszyński – przedstawiciel Techniczny Firmy. Głównym celem kooperacji jest poszerzenie oferty edukacyjnej rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych o nowo otwierany od kolejnego roku szkolnego kierunek – technik robót wykończeniowych w budownictwie, jak również realizowanie wspólnych działań edukacyjnych upowszechniających nowoczesne techniki ścienne i innowacyjne materiały budowlane. O specyfice samego kierunku, na który zwiększa się aktualnie zapotrzebowanie na rynku pracy, w trakcie wystawy opowiadał p. Tomasz Sierpowski – nauczyciel zawodowych przedmiotów budowlanych.

Oprawę gastronomiczną wystawy zapewnili uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p. Moniki Świtały, zaś nagłośnienie – uczniowie pod kierunkiem p. Grzegorza Balcerka.

 

Zespół redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content