Jasełka w języku niemieckim

W dniu 18 grudnia br. Szkolny Klub Europejski przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu przygotował przedstawienie w języku niemieckim pt. „Światłem Jezus”.  Uczniowie przedstawili historię Józefa i Maryi, którym gospodarz wskazuje na schronienie tylko ubogą stajnię; pasterzy, którym Anioł zwiastuje nowinę o narodzonym Dzieciątku,  którzy wyruszają w drogę do Betlejem. Znajdują Dziecię, które opromienia wyjątkowe,  nieziemskie światło. Światło to rozjaśnia mroki nocy i ma być drogowskazem dla wszystkich ludzi.

Trzy sceny przeplatane były śpiewem kolęd w języku niemieckim. Na zakończenie zaśpiewano wspólnie po polsku kolędę „Wśród nocnej  ciszy”, a dyrektor Zespołu p. Piotr Mosiek złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.

 

Małgorzata Kędzia
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content