Kolejna szansa rozwoju – Czas Zawodowców BIS

Zespół Szkól Zawodowych w Rawiczu po raz kolejny uczestniczy w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską.

Projekt obejmuje działania we współpracy z zainteresowanymi samorządami, pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo z terenu województwa wielkopolskiego.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach tego projektu korzysta z następujących działań:

  •  płatne staże dla uczniów,
  •  zajęcia specjalistyczne dla uczniów w innowacyjnych technologicznie laboratoriach,
  •  dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli przygotowanych w nowoczesnej technologii zamieszczonych na platformie e-learningowej,
  •  dostęp do narzędzia ułatwiającego komunikację pomiędzy uczniami i pracodawcami oraz umożliwiającego dopasowanie uczniów i absolwentów szkół do konkretnych ofert pracy z wykorzystaniem identyfikacji profili.

W miesiącach letnich (lipiec, czerwiec) 2017 roku w stażach wzięło udział 28 osób kształcących się w zawodach: technik logistyk, ekonomista, żywienia i usług gastronomicznych, elektryk, teleinformatyk oraz mechanik. Na staże przyjmowały znane w okolicy zakłady: Rawag, Gazomet, Ferrpol – Bracia Matuszewscy, Rawbud, Wikont, Biuro rachunkowe Magdaleny Olejniczak, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pieprzyk, Kancelaria Biegłego Rewidenta Audyt – Finanse – Księgowość Kamili Majnserowicz, C&C Partners Leszno oraz Gmina Rawicz i Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jutrosinie. Ekonomiści i logistycy uczestniczyli ponadto w zajęciach specjalistycznych na Politechnice Poznańskiej. Wszystko to miało na celu poszerzenie umiejętności praktycznych oraz przygotowanie młodzieży  do pracy w zawodzie.

W roku szkolnym 2017/2018 młodzież naszej szkoły także skorzysta z projektu „Czas Zawodowców BIS”. Uczniowie klasy III (10 osób) kształcący się w zawodzie technik logistyk pojadą w grudniu 2017 roku na Politechnikę Poznańską i uczestniczyć będą w laboratoryjnych zajęciach specjalistycznych. Dziesięciu techników elektryków skorzysta z tej samej oferty w kwietniu 2018 roku, w maju wyjadą technicy mechanicy i ekonomiści. Jako ostatni zajęcia na Politechnice Poznańskiej ukończą wybrane osoby kształcące się w zawodzie technik teleinformatyk.

Wszystkie te działania pozwolą uczniom jeszcze lepiej zgłębić tajniki swojego zawodu. Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia uczelni jest pani Jolanta Krysztofiak, zaś szkoły pan Krzysztof Kazuń – kierownik szkolenia praktycznego.

Sabina Kasprzak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress