Lekcja historii –  o przyczynach i początkach Holocaustu

W ramach przygotowania grupy polskiej do tegorocznego projektu wymiany uczniów z partnerskiej szkoły w Osnabruck, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, którzy będą gościli swoich niemieckich kolegów i koleżanki, odbyli lekcję na temat przyczyn i początku Holocaustu. Lekcję historii poprowadził nauczyciel historii Jakub Moryson.

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się,  kiedy faktycznie Niemcy podjęli decyzję o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej” i kiedy zaczęły powstawać pierwsze obozy śmierci. Zostały też im przekazane informacje, jaka była sytuacja Żydów w powiecie rawickim i gdzie znajdowały się obozy pracy. Nauczyciel poinformował również o miejscach kaźni Żydów na terenie powiatu rawickiego. Lekcja ta miała przybliżyć uczniom problematykę zagłady Żydów, która będzie poruszana w trakcie wizyty ich niemieckich rówieśników.

 

Jakub Moryson
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content