MATURZYŚCI ZSZ W RAWICZU NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ DOKONYWALI PRZYSZŁOŚCIOWYCH WYBORÓW

W dniu 23 września br. uczniowie klas maturalnych: IV TZ, IV TE, IV TLG, IV TB, IV TTI Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pod opieką nauczycieli Joanny Nowak – Janusz, Agnieszki Koniecznej, Sylwii Maciaszek – Basty i Janusza Majera wyjechali do Poznania, by zgłębiać wiedzę na temat egzaminów maturalnych. Maturzyści uczestniczyli w wykładach, na których prezentowano typy zadań z poprzednich lat oraz kryteria ich oceniania. Istotne okazały się próby oceny podanych odpowiedzi przez samych maturzystów oraz wskazówki, jakich błędów nie popełniać podczas pracy z arkuszem. Młodzież mogła także posłuchać, w jaki sposób nie pisać, by praca była zgodna z poleceniem. Prowadzący spotkania zwracali uwagę na sposób oceniania zadań egzaminacyjnych i najczęściej występujące błędy. Omówiono, jak maksymalnie wykorzystać określony czas pracy z arkuszem, by móc swobodnie wykonać wszystkie zadania.

Maturzyści mieli wspaniałą okazję, aby zapoznać się z szeroką ofertą szkolnictwa wyższego, kryteriami naboru na studia, wymaganiami wobec studentów w kolejnych latach nauki. Wystawcy zgromadzeni na poznańskim Salonie Maturzystów prezentowali kierunki kształcenia i wskazywali możliwości zawodowe po ich ukończeniu.

Mamy nadzieję, że dzięki wykładom prowadzonym przez ekspertów OKE w Poznaniu oraz otrzymanemu „Informatorowi dla Maturzystów 2020” wybory dotyczącej dalszej ścieżki kształcenia okażą się trafne i znacznie łatwiejsze.

 

Sylwia Maciaszek – Basty
nauczycielka języka polskiego w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress