Młodzież ZSZ w  projekcie edukacyjnym  „Przygoda z przyrodą”

W dniach 18 i 19 października br. grupa  27 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu z klas pierwszych TLG, TŻ, TM oraz TE uczestniczyła w pierwszej, jesiennej części  projektu edukacyjnego „Przygoda z przyrodą”. Młodzież pod opieką p. Rafała Jędrzejaka oraz p. Tomasza Sierpowskiego udała się do Stacji Ekologicznej w Jeziorach położonej w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Uczniowie brali udział w zajęciach w ramach Laboratorium Badawczego Młodego Odkrywcy. Tematy dotyczyły różnych zagadnień przyrodniczych, takich jak: prognozowanie pogody, badanie profilu glebowego, poznawanie flory i fauny parku. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była wizyta w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Projekt w całości finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej. Druga część projektu zrealizowana zostanie w maju 2019 roku.

 

Rafał Jędrzejak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content