O wielokulturowości nieco inaczej…

W dniu 12 października br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu: Szymon Góźdź, Patryk Kossowski, Magdalena Bidowaniec, Marcin Mikołajczyk i Artur Stolarek brali udział  w niecodziennym przedsięwzięciu, a mianowicie  w segregowaniu pozostałości,  jakie udało się odnaleźć po płytach nagrobnych (macewach), które wcześniej znajdowały się na cmentarzach ludności żydowskiej. To co udało się odzyskać zostanie odnowione i udostępnione ludności Rawicza.  Dzięki takim działaniom można będzie odtworzyć i pokazać wielokulturowość, jaka towarzyszyła ludności zamieszkującej naszą ziemię przed II wojną światową i wcześniej.

 

Rafał Dziewięcki – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content