Olimpiada “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W ostatni listopadowy wtorek odbył się  w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Organizatorem Olimpiady był Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. Z naszej szkoły w rywalizacji wzięło udział 11 uczniów  z klasy II TE i III TE.

Uczniowie biorący udział w olimpiadzie musieli wykazać się znajomością historii ubezpieczeń społecznych oraz szeroką wiedzą z zakresu świadczeń wypłacanych przez ZUS. Przygotowując się do olimpiady kształtowali swoją świadomość i odpowiedzialność wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego) oraz zdobywali  praktyczną wiedzę niezbędną przyszłym przedsiębiorcom.

Najlepsze wyniki na szczeblu szkolnym osiągnęli: Zuzanna Winna i Jakub Zaremba z klasy II TE oraz Anna Grębowska z klasy III TE.

 

Agnieszka Konieczna – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content