Pożegnanie z Lizboną

Trzeci tydzień praktyki dobiegł końca. W tym czasie realizowaliśmy kolejne zagadnienia finansowo – księgowe. Poza tym zorganizowano nam dwie wizyty w lizbońskich instytucjach, w celu przedstawienia ich struktury organizacyjnej oraz zagadnień BHP i przeciwpożarowych w praktyczny sposób. Te instytucje to: lizbońskie metro i lizbońska straż pożarna.  W siedzibie metra braliśmy udział w próbnej ewakuacji budynku. W siedzibie straży pożarnej przeszliśmy szkolenie praktyczne i teoretyczne, łącznie z gaszeniem pożaru. W obu instytucjach przyjęto nas bardzo serdecznie a szkolenia były bardzo profesjonalne.

Nadszedł czas na podsumowanie naszego pobytu w Lizbonie.

Zdobyliśmy nowe umiejętności i kompetencje zawodowe oraz:

  • Budowaliśmy relacje w środowisku międzynarodowym,
  • Poznaliśmy nową kulturę i zwyczaje Portugalczyków,
  • Poznaliśmy historię i zabytki Portugalii,
  • Dobrze poznaliśmy Lizbonę wraz z jej atrakcjami i niepowtarzalnym klimatem tego miasta,
  • Komunikowaliśmy się w języku angielskim.

Wyjazd był dla nas sprawdzianem charakteru. Staliśmy się bardziej tolerancyjni, poradziliśmy sobie przebywając daleko od domu, odnaleźliśmy się w nowych, często stresujących sytuacjach.

Lizbona i Portugalia pozostaną w naszych sercach, w szczególności za Lizbończyków, którzy są uśmiechnięci, pomocni i otwarci na nowe relacje i zawsze mają czas na rozmowę, za słońce, za zabytki, za oceanarium, za plaże i ocean.

Uczniom podczas pobytu w Portugalii towarzyszyły nauczycielki Beata Glura- nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych i Magdalena Psarska- nauczyciel języka angielskiego.

Cały pobyt uczniów i nauczycieli w Portugalii został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)
w ramach projektu 
„Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” , projekt „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec” realizowany w ZSZ w Rawiczu

 

Uczniowie z klasy III TE z opiekunkami Beatą Glurą i Magdaleną Psarską

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress