Prof. dr hab. Wojciech Okrasiński

Prof. dr hab. Wojciech Okrasiński, urodził się w 1950 roku w Rawiczu. Karierę naukową i akademicką związał z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Politechniką Wrocławską.W 2004 roku Prezydent RP nadał Wojciechowi Okrasińskiemu tytuł naukowy profesora nauk matematycznych.

Profesor przez 46 lat prowadził zajęcia ze studentami, wykładał również dla rawickiej młodzieży. Ze społecznością Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu związany był od 2018 roku. W pamięci uczniów zaangażowanych we wdrażanie projektu modelowania matematycznego na poziomie ponadgimnazjalnym z pewnością pozostanie wykład prof. dr hab. Wojciecha Okrasińskiego na temat: Moje przygody z modelowaniem matematycznym, w którym wskazał różnorodne możliwości wykorzystania modelowania matematycznego do rozwiązania problemów funkcjonowania człowieka. W grudniu 2019 roku grupa młodzieży ZSZ w Rawiczu uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez prof. dr hab. Wojciecha Okrasińskiego na Politechnice Wrocławskiej, gdzie zaprezentowała efekty swojej pracy nad projektem na temat: Jaka siła musi zadziałać na deskorolkę, żeby ona pękła?

Społeczność szkolna ze smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci profesora Wojciecha Okrasińskiego, doceniając Jego wkład w zakres współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską a naszym zespołem. Wspaniały Człowiek i Wybitny Nauczyciel, którego twórcze pasje zainspirowały wielu … dziękujemy.

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content