PROFESORSKI WYKŁAD DLA RAWICKICH ZAWODOWCÓW!

W dniu 5 kwietnia br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu odbył się wykład prof. dr hab. Wojciecha Okrasińskiego z Politechniki Wrocławskiej głównie dla grupy uczniów zaangażowanych we wdrażanie projektu dotyczącego modelowania matematycznego na poziomie ponadgimnazjalnym.

Tematem prezentacji było następujące, intrygujące zagadnienie: Czy w dobie komputerów matematyka jest jeszcze potrzebna? Profesor W. Okrasiński w niezwykle interesujący sposób opowiedział uczniom o zastosowaniach matematyki w ponowoczesnym świecie. Głównymi obszarami, poruszonymi przez znakomitego prelegenta były: upowszechnianie systemów informatycznych w różnych dziedzinach życia; tendencja do redukcji ilości danych; wykorzystywanie metod matematycznych pozwalających identyfikować nieprzejrzysty obraz (np. w systemach szpiegowskich); korekcja błędów w funkcjonowaniu urządzeń elektronicznych; tomografia komputerowa; perforacja opakowań próżniowych; symulacja zderzeń aut; optymalizacja sieci połączeń kolejowych; samouczenie się maszyn (machine learning); projektowanie pojazdów autonomicznych.

Profesorska wizyta wpisuje się we wdrażane od ponad roku działania edukacyjne mające na celu upowszechnianie modelowania matematycznego, które realizowane są pod Naukowym Patronatem Politechniki Wrocławskiej.

 

Zespół redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content