Święto Drzewa w ZSZ w Rawiczu

Każdy liść pochłania CO2” – to hasło tegorocznego Święta Drzewa, które ma nam przypomnieć, że sadzenie drzew jest jednym z  najprostszych i najbardziej opłacalnych sposobów zapobiegania zmianom klimatu. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu przyłączył się do ogólnopolskiego programu, który w tym roku ma już 16 edycję. Z tej okazji 10 października 2018r dyrektor szkoły Piotr Mosiek wraz z panią Agnieszką Matysiak i wiceprzewodniczącą samorządu uczniowskiego – Mają Szefer, posadzili na terenie szkoły pierwsze symboliczne drzewo – klon globusom w obecności zgromadzonych uczniów szkoły.

Drzewa towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat, dostarczając nam nieocenionych korzyści. Jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. W miastach oczyszczają powietrze z pyłów i gazów, chronią przed hałasem i zwiększają wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy także jakość naszego życia.

Posadzone drzewo zostało wpisane do licznika posadzonych drzew na stronie www.swietodrzewa.pl, zaś sama idea obchodzenia niniejszego święta w rawickim Zespole Szkół Zawodowych wpisana została do corocznego harmonogramu wydarzeń szkolnych.

 

Agnieszka Matysiak
Nauczyciel w ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content