SZKOLNE OBCHODY DNIA SENIORA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU

W dniu 30 października br. miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu bardzo szczególne wydarzenie: szkolne obchody Dnia Seniora, na którym obecni byli emerytowani pracownicy placówki.

Spotkanie otwarł dyrektor szkoły – Pan Piotr Mosiek witając przybyłych gości; w swoim przemówieniu nawiązał do kultywowania przez szkołę jej bogatej historii i tradycji, w którym to procesie szczególne miejsce wyznacza szacunek do osób, które przed laty ją tworzyli. Wspominano historię placówki, jej przeobrażenia infrastrukturalne oraz żyjących pracowników szkoły i tych, którzy już odeszli… Spotkanie przepełnione było niezwykłymi emocjami oraz silnym wzruszeniem emerytowanych pracowników rawickiego Zespołu.

Obchody Dnia Seniora wzbogacone zostały występami wokalnymi uczennic szkoły – Elizy Giwojno i Wiktorii Wojtyczki z klasy I TŻ pod czujnym okiem Pana Roberta Korczaka. Zgromadzenie mogli także skosztować przysmaków kulinarnych przygotowanych przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych nadzorowanych przez Panią Monikę Świtałę; wartym zaznaczenia jest fakt, iż składniki potraw ufundowała Rada Rodziców bardzo silnie wspierająca na co dzień działania szkoły.

Na koniec Seniorzy obejrzeli niedawno oddaną do użytku IZBĘ TRADYCJI, którą przygotowała i na co dzień opiekuje się Pani Renata Balcerek. Po obejrzeniu zdjęć i różnorodnych pamiątek niezwykłe wspomnienia minionych lat na nowo powróciły… Na okoliczność niniejszego wydarzenia okolicznościowy wiersz, dedykowany dyrektorowi szkoły, odczytała jego autorka – Pani Cecylia Bohdziewicz, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Zainicjowane w tym roku szkolne obchody Dnia Seniora na stałe wejdą już do tradycji placówki, o co też gorąco apelowali licznie zgromadzeni Seniorzy.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress