Teraźniejszość nie istnieje bez przeszłości, czyli otwarcie Kącika Pamięci w ZSZ w Rawiczu.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu może poszczycić się długą historią, tradycją, o czym nie można zapomnieć pisząc o placówce.  Szkoła wykształciła i nadal kształci kolejne pokolenia rawiczan i przygotowuje młodych ludzi  do wejścia na współczesny rynek pracy. Dlatego też dyrekcja szkoły postanowiła stworzyć Kącik Pamięci  upamiętniający to, co działo się w szkole od samego początku jej istnienia. Zaproszeni goście z sentymentem i nostalgią przyglądali się zdjęciom prezentującym historię szkoły, pucharom i wielu innym pamiątkom, które pozwalały przenieść się w czasie. Jest to też hołd złożony pamięci nauczycieli, którzy współtworzyli historię placówki, a już nie żyją.

„Teraźniejszość nie istnieje bez przeszłości” – podkreśliła w swoim przemówieniu wicedyrektor Daria Jagła, a następnie przekazała głos pani Cecylii Bohdziewicz – emerytowanej nauczycielce ZSZ w Rawiczu. Zgromadzeni na uroczystości uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście poznali kilka faktów z historii szkoły. Pani Bohdziewicz przypomniała wszystkim okoliczności nadania szkole imienia Stefana Bobrowskiego.

Otwarcie Kącika Pamięci  towarzyszyło zakończeniu roku szkolnego 2020/ 2021, a nad jego powstaniem czuwali nauczyciele historii pod nadzorem p. Renaty Balcerek.

S. Kasprzak

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content