Tłumy na Nocy Zawodowców w Rawiczu!

W dniu 4 października br. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się impreza pn. NOC ZAWODOWCÓW promująca szkolnictwo zawodowe, a także firmy z naszego regionu. Inicjatywa   przeznaczona  była głównie dla uczniów kończących szkołę podstawową dokonujących wyboru przyszłej drogi kształcenia.

Organizatorami  Nocy Zawodowców byli: Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu, Powiat Rawicki, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie oraz Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu.  Patronat honorowy nad całym przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, zaś patronat medialny nad rawickim wydarzeniem objął tygodnik „Życie Rawicza”.

Gospodarzem wydarzenia był dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu p. Piotr Mosiek, który powitał zgromadzonych gości:  przedstawicieli organizatorów, lokalnych i regionalnych  firm, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Przedstawił najważniejsze cele oraz harmonogram całej imprezy. Zachęcił szczególnie młodzież do aktywnego uczestniczenia w Nocy Zawodowców oraz odwiedzenia stoisk prezentujących sztandarowe produkty różnych firm. Dyrektor p. Piotr Mosiek przedstawił zgromadzonym gości, którzy zaszczycili imprezę swoją obecnością. Zaproszenie na Noc Zawodowców przyjęli: p. Wiesław Szczepański – Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, p. Dorota Kinal – dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starosta Rawicki – p. Adam Sperzyński, p. Jakub Moryson – Wicestarosta Powiatu Rawickiego, p. Maciej Dubiel – Burmistrz Bojanowa, p. Kazimierz Maciaszek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu oraz p. Leszek Stoiński – kierownik Cechu Rzemiosł Różnych.

Pani Dorota Kinal – dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, podkreśliła w swoim wystąpieniu, jak ważne są wszelkie inicjatywy promujące szkolnictwo zawodowe i pomagające młodym ludziom ukierunkować własne predyspozycje odnośnie wyboru szkoły czy zawodu. Głos zabrał także p. Jakub Moryson – wicestarosta Powiatu Rawickiego, który pogratulował organizatorom oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej  edycji Nocy Zawodowców.  Obecność uczniów i wystawców pokazuje, że takie inicjatywy są niezwykle potrzebne – dodał na zakończenie wicestarosta.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się między innymi makieta wagonu wykonana przez firmę   Schaltbau Rawag, stanowisko HONDA Auto – Mróz i Lakiernictwo SIERAKOWSKI CZESŁAW oraz prezentacje służb mundurowych. Młodzież tego dnia mogła również spotkać się z doradcą zawodowym i zaplanować przyszłą karierę zawodową uwzględniając aktualne zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Prezentowana była również oferta edukacyjna gospodarza całej imprezy, czyli Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Ponadto, młodzież mogła obejrzeć prezentacje multimedialne firm Schaltbau RAWAG i Lakiernictwo SIERAKOWSKI CZESŁAW, jak również krótkie filmy prezentujące lokalne firmy rzemieślnicze: Piekarnia – Cukiernia KORTYLEWSCY i Zakład Rzeźnicko – Wędliniarski TADEUSZ SZCZEPANIAK.

Miejscem najchętniej odwiedzanym przez zaproszonych gości była sala gimnastyczna ZSZ, na której tego dnia firmy i placówki z powiatu prezentowały swoje stanowiska. Zaproszenie do udziału w Nocy Zawodowców przyjęły firmy:  Gazomet, Zakład Rzeźnicko – Wędliniarski Tadeusza Szczepaniaka, Schaltbau Rawag, Zakład Fryzjerski VENECJA Anny Barańskiej, Ferrpol Braci Matuszewskich, HURST Moniki Banaszkiewicz, TAD-LEN Tadeusza Świtały, Lakiernictwo Sierakowski Czesław, Piekarnia – Ciastkarnia Kortylewscy, firma ARMASZ, Honda – Auto Mróz, Pracownia Artiszok. Wśród wystawców znalazły się także instytucje takie jak: Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, Zakład Karny, Cech Rzemiosł Różnych, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rawiczu , Powiatowy Urząd Pracy oraz Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Zainteresowanie tegoroczną edycją Nocy Zawodowców okazało się niezwykle duże, co świadczy o tym, że tego typy inicjatywy promujące rzemiosło i kształcenie zawodowe są niezwykle potrzebne.

                                                                               Sabina Kasprzak – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content