Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – CSW2020

W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Zawodowych w Rawicz przystąpił do realizacji projektu edukacyjnego Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, który jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zajęcia w ramach projektu odbywają się od listopada i potrwają do końca maja. Podczas cotygodniowych zajęć szesnastoosobowa grupa uczniów ma możliwość podniesienia poziomu swojej wiedzy i umiejętności z zakresu wykorzystywania współczesnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

Uczniowie podczas zajęć poznają oprogramowanie do tworzenia i wizualizacji obiektów trójwymiarowych, które następnie mogą wydrukować na drukarce 3D, w którą szkoła została wyposażona w ramach realizacji projektu. Udział uczniów w projekcie pozwala im także na zdobycie umiejętności z zakresu programowania robotów, dzięki dostarczonym zestawom Lego SPIKE Prime.

Nauczycielem prowadzącym zajęcia z projektu CSW2020 jest Mateusz Pruchnik

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content