Warsztaty dla uczniów ZSZ w Rawiczu „Spotkanie z Porozumieniem bez Przemocy”

W ramach współpracy biblioteki Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu z Rawicką Biblioteką Publiczną uczniowie klas I TE, II TE oraz I cw wzięli 28  lutego br. udział w warsztatach dla młodzieży pt. „Spotkanie z Porozumieniem bez Przemocy”. Zajęcia prowadziła p. Agnieszka Adamczak – pedagog, coach i terapeuta. Rozmawiała z uczniami o umiejętności nawiązywania kontaktu z samym sobą oraz z innymi ludźmi.
Porozumienie bez Przemocy (czy – jak pisze Marshall Rosenberg – Porozumienie Współczujące, Porozumienie Serca) to sposób komunikowania się oparty na uczuciach i potrzebach. Marshall opowiadając o języku dominacji i języku wzbogacającym życie posługuje się dwoma pacynkami: żyrafą i szakalem. Dla lepszego zobrazowania problemu pacynkami posługiwała się również osoba prowadząca zajęcia. Warsztaty skierowane były do wszystkich tych uczniów , którzy, chcą dowiedzieć się jak można poprawić jakość kontaktów z drugim człowiekiem, pragną autentycznie słuchać i sami chcą być usłyszani.

 

Kistowska – Lisek,
Marakkala Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content