Wielkopolska Wiara  – wolontariusze ZSZ w Rawiczu zakończyli warsztaty

Wolontariusze z ZSZ w Rawiczu zakończyli warsztaty w ramach projektu Wielkopolska Wiara z Centrum PISOP w Lesznie. Zdobyte wcześniej doświadczenia na UAM w Poznaniu młodzi działacze wykorzystywali podczas zajęć z młodzieżą w rawickich szkołach podstawowych oraz I Liceum Ogólnokształcącym. W sumie przeprowadzili 8 spotkań.

W odpowiedzi na zaproszenie do współpracy zgłosiły się szkoły podstawowe z Rawicza nr 4, nr 3, nr 6, Zespół Szkolno – Przedszkolny z Zielonej Wsi, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu. Każdy warsztat trwał około 2 godzin,   wspólnie omawiano działania na zasadzie wolontariatu. Praktycznie pracowano nad własnymi mocnymi stronami oraz wzajemnej integracji. Omawiano również możliwości działań lokalnych oraz możliwości, jakie mogą rozwijać wolontariusze. Niestety projekt dobiega końca, a finałem będzie Międzynarodowy Dzień Wolontariatu zorganizowany w ZSZ w Rawiczu 5 grudnia. Relacja z imprezy już niebawem!

 

Anna Funka – Leciejewska
Pedagog szkolny w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress