Wycieczka do firmy PROMAG S.A.

19 stycznia br. uczniowie klasy trzeciej Technikum kształcącym w zawodzie technik logistyk mieli okazję zwiedzić Magazyn  Przyszłości w Centrum Techniki Magazynowej  PROMAG S.A. w Poznaniu. Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli w pełni zautomatyzowaną linię transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania w magazynie,  gdzie zastosowane zostały najnowsze technologie i rozwiązania z dziedziny robotyki, automatyki i identyfikacji produktów. W skład linii wchodzą m.in. regały z układnicami, automatyczne przenośniki zintegrowane z owijarką oraz robotami COMAU.

Ponadto pan Artur Łowigus, Kierownik Zespołu ds. E-Marketingu, przedstawił różne ciekawostki z zakresu magazynowania. Zapoznał uczniów z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w magazynie np. regałami satelitarnymi AutoMAGShuttle (regałami z platformą sterowaną radiowo), regałami typu push-back, automatycznym regałem windowym  PROMAG Vertimag, stanowiskiem pick-by-light czy też autonomicznym wózkiem AGV.

Uczniowie zobaczyli również kilka rodzajów wózków widłowych oraz mogli skorzystać z symulatora wózka widłowego.

W tym multimedialnym centrum młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi trendami i rozwiązaniami intralogistycznymi.

                                                                                              Magdalena Sikora

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content