ZAWODOWCY Z RAWICZA WYKŁADALI NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

W dniu 10 grudnia br. grupa 26 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, kształcących się w zawodach: technik teleinformatyk, technik budownictwa, technik ekonomista oraz technik mechanik pod opieką dyrektora szkoły – p. Piotra Mośka i nauczycielki matematyki – p. Katarzyny Cieślak, uczestniczyli na Politechnice Wrocławskiej w zajęciach prowadzonych przez prof. dr hab. Wojciecha Okrasińskiego dla studentów III roku matematyki stosowanej. Celem zajęć były prezentacje projektów z modelowania matematycznego zarówno przez studentów wrocławskiej uczelni, jak również uczniów rawickiego Technikum.

Spotkanie otwarte zostało przez gospodarza – prof. W. Okrasińskiego oraz dyrektora rawickiej placówki – P. Mośka, którzy przedstawili studentom kierunki współdziałania dwóch instytucji oraz uwarunkowania dalszej współpracy. Następnie uczniowie klasy IVTTi – Przemysław Kabza, Karol Kalecki, Eryk Kolibabka i Patryk Kowalewicz zaprezentowali efekty pracy nad projektem pn. Jaka siła musi zadziałać na deskorolkę, aby ona pękła? Prezentacja uczniów rawickiego Technikum spotkała się z dużym zainteresowaniem Prof. W. Okrasińskiego oraz jego studentów, którzy wystąpienie nagrodzili gromkimi brawami. W dalszej części zajęć studenci wrocławskiej uczelni zaprezentowali i omówili następujące projekty:

  • Optymalna jazda samochodem hybrydowym,
  • Wpływ wiatru na wieżowce,
  • Zbieranie wody z mgły,
  • Wpływ ferm drobiu na środowisko.

Zajęcia zakończyły się wspólną dyskusją nad wszystkimi projektami oraz możliwościami ich kontynuacji w szerszym ujęciu metodologicznym oraz z wykorzystaniem danych specjalistycznych uzyskanych z przedsiębiorstw funkcjonujących w obszarach, których dotyczyły realizowane projekty. Odbyta wizyta wpisuje się w trwającą już blisko dwa lata współpracę pomiędzy Politechniką Wrocławską i rawicką szkołą.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress