8 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się Konkurs Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej, który został przeprowadzony w formie online. Celem olimpiady było popularyzowanie wiedzy o sporcie w zakresie jej historii, znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin oraz upowszechnianie idei i kultury olimpijskiej wśród młodzieży, jak również promowanie aktywnych form wypoczynku i zdrowego trybu życia. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania konkursowe w formie elektronicznej. Czas na udzielenie odpowiedzi był ograniczony, a sam test składał się z 50 pytań zamkniętych. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu w warunkach kontrolowanej samodzielności zestawu zadań. Zwycięzcą konkursu została Małgorzata Szarzyńska uczennica klasy 2cw” BS,  drugie miejsce zajął Jakub Walkowiak

z klasy 2Tg5,  natomiast na trzecim miejscu uplasował się  Mikołaj Juszkiewicz z klasy Icw BS. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymał dyplom uznania. Najlepsi uczestnicy, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca otrzymali z rąk Pani wicedyrektor Darii Jagły i wicestarosty Jakuba Morysona karty podarunkowe do wykorzystania w sklepie sportowym Martes Sport. Konkurs był inspiracją do podejmowania własnych inicjatyw i poszerzania wiedzy związanej ze sportem i kulturą fizyczną. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo bogatą wiedzą.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!

Konkurs wiedzy o sporcie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego już dziś zapowiadamy, że na pewno odbędzie się kolejna edycja.

Organizatorem i koordynatorem wydarzenia był nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kapała.

                                                                                    Tomasz Kapała

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content