Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu został wyróżniony podczas szóstej gali podsumowującej konkurs o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 21 października 2022 roku w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na obowiązki służbowe związane z odbiorem nowej części dydaktyczno- warsztatowej Zespołu Szkół Zawodowych, w gali nie mogła wziąć udziału dyrektor Daria Jagła. W jej imieniu statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 7,5 tys. zł odebrały: wicedyrektor Agata Kubiak i pani Sylwia Maciaszek-Basty.
Wyróżnienie napawa dumą całą społeczność szkolną, ponieważ w tegorocznej edycji wpłynęły aż 84 wnioski w konkursie o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku”.

– „Jestem bardzo szczęśliwa i dumna ze wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców, którzy w dniu dzisiejszym zostali wyróżnieni. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu kilkukrotnie brał udział w tym prestiżowym konkursie. W tym roku zostaliśmy zauważeni. Ogromna praca nauczycieli została doceniona. Jest to także wyróżnienie uczniów, którzy startowali w licznych konkursach, olimpiadach, zawodach oraz wspierających szkołę na różnych płaszczyznach rodziców. Nie sposób zapomnieć o firmach, które nam pomagają w realizacji wielu różnych działań oraz Organie Prowadzącym i Nadzorującym. To sukces nas wszystkich. Korzystając z okazji chciałabym podziękować wszystkim i podkreślić, że jestem bardzo dumna. Cieszę się, że mogę współpracować z tak wspaniałymi ludźmi” – takie słowa dyrektor Zespołu Daria Jagła skierowała do całej społeczności ZSZ.
Niezwykła oprawa uroczystości, budowanie napięcia i podziękowania za „rozwijanie skrzydeł” pozwoliły zaproszonym gościom poczuć, że codzienne zmagania z niełatwą rzeczywistością zawodową mają sens i warto być przewodnikami młodych ludzi. Podczas gali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, podziękował za niezwykłą pracę i zwrócił uwagę na niepokojący kryzys w oświacie. Życzenia złożyła również Małgorzata Waszak-Klepka, Przewodnicząca Sejmiku, podkreślając istotę relacji z młodzieżą, która powinna inspirować i wyznaczać cele, by oświata dobrze wpływała na rozwój Wielkopolski. Paulina Stochniałek w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że w konkursie wyłaniane są placówki edukujące w sposób szczególny młodzież, by była gotowa na wyzwania przyszłości.
Podczas uroczystości zaprezentowano pokaz laserów, natomiast niezwykłym doświadczeniem muzycznym był występ Sławomira Uniatowskiego z zespołem.
Dziękujemy za to niezwykle ważne dla naszego Zespołu wyróżnienie i z nadzieją spoglądamy w zawodową przyszłość…
Jesteśmy dumni z naszej szkoły i pamiętamy, że Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu to innowacyjna szkoła z prawie osiemdziesięcioletnią tradycją.

                                                                                         Sylwia Maciaszek – Basty

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content