W tym roku troje uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu   wystartowało w pierwszym etapie XLVII Olimpiady Geograficznej.

9 grudnia br. zostały  ogłoszone oficjalne wyniki. Wraz z nimi dotarła do nas bardzo dobra informacja. Kamil Malak z 4 TLG zakwalifikował się do kolejnego etapu tej niezwykle trudnej i wymagającej sporej wiedzy olimpiady. Uczeń opracował zagadnienie: „Problemy logistyczne w gminie Rawicz” i zdobył aż 87 punktów, co pozwoliło mu dostać się do II etapu, który odbędzie się w dniach 6-7.02.2021 na UAM w Poznaniu.

Niestety,  nie udało się awansować pozostałym uczestnikom –  debiutującej w Olimpiadzie Geograficznej  Patrycji Nowak z klasy 2TLG oraz Natalii Chudziak z klasy 3 TLG.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z  charakterystyką gminy Rawicz, wnikliwie przeprowadzili obserwacje i badania  oraz znakomicie wyciągnęli wnioski i spostrzeżenia  na temat zmian sieci transportowej i osadniczej w gminie. Uczniowie pisali pracę pod okiem nauczyciela geografii Rafała Jędrzejaka. Przygotowanie i pisanie prac trwało od czerwca br., co było niezwykle trudne ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii w naszym kraju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady.

                                                                                                              Rafał Jędrzejak

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content