Akademia upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

„ Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Józef Piłsudski

 

W dniu 9 listopada br., dwa  dni przed ogólnopolskimi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się w naszej szkole wydarzenia upamiętniające dzień odzyskania upragnionej i długo wyczekiwanej wolności. Młodzież ubrana była tego dnia w uroczyste stroje, a o godzinie 11.11 odśpiewany został przez całą społeczność szkolną Hymn Państwowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Następnie odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek podkreślił wagę odzyskania przez naszych przodków wolności i wpływ tego niezwykłego czynu na życie wszystkich Polaków. Powiedział  także, jak istotny jest aspekt wychowania patriotycznego młodego pokolenia. Część artystyczna przedstawiała w niezwykle sentymentalny sposób drogę Polaków do wolności i postać samego Józefa Piłsudskiego.  Na koniec wszyscy zgromadzeni uroczyście odśpiewali pieśń „My Pierwsza Brygada”. W ten właśnie sposób dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły włączyli się w obchody najważniejszego Święta dla każdego Polaka, każdego patrioty.

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel w ZSZ w Rawiczu

                                                                 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content