Akcja „Jak nie czytam, jak czytam?”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam?”, której organizatorem głównym jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.  Wspólne czytanie zorganizowaliśmy na zielonej trawce, na terenie ZSZ w Rawiczu. Postanowiliśmy razem z innymi szkołami pobić ustanowiony rok temu rekord   459409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Od wielu lat zauważalny jest systematyczny spadek czytelnictwa nie tylko wśród uczniów, ale również wśród dorosłych Polaków.  Jako nauczycielom bibliotekarzom zależało  nam na promocji czytania i książek wśród młodzieży oraz inicjowaniu mody na czytanie,
a jednocześnie  pokazaniu, że telewizja i Internet to nie wszystko. Warto również znaleźć czas na lekturę. Mamy nadzieję, że kilkuset uczniów naszej szkoły czytających wspólnie dołoży swoją skromną cegiełkę i uda nam się zachęcić tych, którzy nie lubią spędzać czasu z książką do lektury. Przy okazji zamierzamy z innymi szkołami pobić ubiegłoroczny rekord Polski
w jednoczesnym czytaniu. Trzymamy kciuki!

 

Violetta Kistowska – Lisek, Irena Marakkala – Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress