Akcja Żonkile upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim.

19 kwietnia br.  przypada 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Powstanie to określa się największym zrywem zbrojeniowym Żydów podczas II wojny światowej. Co roku  Marek Edelman – ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej – składał bukiet żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Z biegiem lat  coraz więcej osób składało takie bukiety. I stało się to tradycją.   W 2021 Muzeum Polin oprócz upamiętnienia tego zrywu, chce jeszcze podkreślić ważną rolę kobiet w powstaniu. Żydówki organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu również przyłącza się do akcji w celu propagowania pamięci o tym  ważnym wydarzeniu.

                                                                                                                              Izabela Żyto

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content