Animacje teleinformatyków, czyli inspiracje w przestrzeni

W dniu 5 lutego 2018 roku uczniowie technikum teleinformatycznego Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu wzięli udział w warsztatach animacji filmowej w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie.

W części teoretycznej spotkania młodzież miała okazję zapoznać się z krótką historią animacji i różnymi jej technikami. Wspaniałą zabawą okazało się budowanie scenariusza, własnoręczne wykonanie scenografii, bohaterów i stworzenie własnego filmu. Inspirację dla krótkiego filmiku „Ludzie bezdomni” stało się dzieło Stefana Żeromskiego pod tym samym tytułem.  Warsztaty przeprowadziła Pani Katarzyna Czubańska z Poznania – liderka Filmoteki Szkolnej, współpracująca z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

 

Arleta Białecka
Nauczycielka ZSZ w Rawiczu

 

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress