Apel z okazji 101. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W dniu 27 grudnia przypada kolejna – 101 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, akademia dla oddania hołdu uczestnikom powstania sprzed ponad stu lat, odbyła się już 13 grudnia br. Dla wszystkich uczniów uczestniczących w uroczystości była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, którą rozpoczął swoim wystąpieniem dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek. Przypomniał zebranym genezę oraz przebieg powstańczego zrywu Wielkopolan, podkreślił także wyjątkowość dnia, związanego dodatkowo z 38 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju.

Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki. W tym roku młodzież  przygotowała montaż słowno – muzyczny oraz prezentację multimedialną. Podsumowaniem uroczystości było wspólne odśpiewanie Roty.
Wydarzenie to, będąc stosownie celebrowanym w naszej szkole, powinno być ważne dla każdego Wielkopolanina, dla każdego Polaka.

 

Violetta Kistowska – Lisek,
Irena Marakkala Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress