BUDOWLAŃCY NA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W WALBECIE

Czwartkowe zajęcia zawodowe klasy pierwszej technikum w zawodzie technik budownictwa ZSZ W Rawiczu miały niecodzienny charakter. Uczniowie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Tomasza Sierpowskiego oraz  wychowawcy p. Anny Funki-Leciejewskiej odwiedzili firmę WALBET w Miejskiej Górce. Głównym celem wyjazdu było poznanie od strony praktycznej realizowanych treści zawodowych. Ponadto młodzież miała szansę zobaczyć  procesy produkcyjne, linię tworzenia wyrobów oraz strukturę firmy. Znaczącym elementem obserwacji tajników procesów budowlanych stał się fakt, iż osobą oprowadzającą, a zarazem pracownikiem laboratorium był absolwent technikum budowlanego sprzed kilku lat. Uczniowie chętnie słuchali przewodnika, który łączył doświadczenia szkolne z obecną pracą. Zajęcia w terenie i możliwość praktycznego udziału w procesie produkcji betonu oraz elementów zbrojeniowych były cennym doświadczeniem dla przyszłych techników budownictwa. Zapewniamy, że to nie koniec naszych wyjazdów zawodowych.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress