Czas zawodowców BIS – kolejna odsłona z udziałem rawickich uczniów z ZSZ w Rawiczu

W dniach 4–8 czerwca br., uczniowie z klasy trzeciej technikum teleinformatycznego, brali udział w zajęciach w Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii na Politechnice Poznańskiej, w ramach czasu zawodowców BIS. Na zajęciach z akademickimi wykładowcami, uczniowie uczyli się obsługiwać programy do tworzenia projektów, które później wykorzystywali w drukarkach 3D. Uczniowie pracowali m. in.  na programie, dzięki któremu mogli wykonać na własny użytek przykładowy projekt np. breloka do kluczy, a potem wykonać go w ploterze laserowym. Zajęcia na Politechnice pokazały uczniom jakie są możliwości tworzenia projektów, o których nie mieli do tej pory pojęcia. Każdego dnia po zajęciach, uczniowie mieli okazję pozwiedzać Poznań.

 

Jakub Moryson
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress