Czas zawodowców BIS  – specjalistyczne zajęcia laboratoryjne uczniów ZSZ w Rawiczu na Politechnice Poznańskiej 

W okresie od 18 do 22 lutego 2019 roku, grupa 24 uczniów kształcących się w zawodzie technika ekonomisty i technika teleinformatyka w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

Zajęcia odbyły się w Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii  na Politechnice Poznańskiej.  Nasi ekonomiści, pod okiem pracowników naukowych uczelni, wykonali m.in. logo firmy, analizę SWOT i  biznesplan wymyślonego przez siebie przedsiębiorstwa. Teleinformatycy natomiast  konfigurowali terminal z komputerem z systemem operacyjnym Linux, drukowali na drukarce 3D zaprojektowane przez siebie przedmioty użytkowe, spawali światłowody oraz zarabiali  skrętki i certyfikowali je. W wolnym czasie, po zajęciach, uczniowie poznawali Poznań, spędzając czas w kinie czy na lodowisku. Przy okazji odbywającego się właśnie festiwalu Pizza Hut spotkali się również z Księdzem Rafałem Walidem, który pełni obecnie posługę duszpasterską w Parafii Miłosierdzia Bożego na poznańskim Piątkowie. W ostatnim dniu zajęć uczniowie zwiedzili studencką rozgłośnię radiową AFERA, centrum wykładowe, bibliotekę oraz obiekty sportowe Politechniki Poznańskiej. Udział w zajęciach podsumowano wręczeniem młodzieży certyfikatów potwierdzających zdobycie nowych umiejętności zawodowych.

 

 

Joanna Sierpowska, Janusz Majer
nauczyciele ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content