Debata Społeczna w rawickim Zespole Szkół Zawodowych

Dnia 19 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się Debata Społeczna pod hasłem „Narkotyki, nikotyna, alkohol – sam decydujesz, czy są dla Ciebie zagrożeniem”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu przy współpracy z naszym Zespołem, jako kontynuacja realizacji programu profilaktycznego „Nie spal się na starcie”.

Temat przewodni omawiany był w gronie znakomitych gości Adama Sperzyńskiego – Starosty Powiatu Rawickiego, Grażyny Marczyńskiej – szefowej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rawiczu, Alicji Giezek – terapeuty z Poradni Leczenia Uzależnień w Rawiczu, Błażeja Pierzchały – psychoterapeuty z Miejsko Gminnego Ośrodka Wsparcia w Rawiczu.  Otwarcia oraz wstępnego omówienia problemu dokonał Komendant KPP w Rawiczu insp. Radosław Matysiak oraz Dyrektor ZSZ w Rawiczu Piotr Mosiek. Praktyczne działania zapobiegające uzależnieniom realizowane na terenie Powiatu omówiła asp. Beata Jarczewska, Anna Funka- Leciejewska oraz Izabela Olińska.

Odbiorcy debaty młodzież naszego Zespołu oraz I LO w Rawiczu z uwagą przysłuchiwała się omawianym zagadnieniom. Na zakończenie podsumowano wspólne przemyślenia oraz wyciągnięto wnioski o słuszności obecnych działań i potrzebie ich kontynuowania.

 

Anna Funka – Leciejewska
Pedagog szkolny w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content