„Drzwi Otwarte” w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

Jak co roku Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu wziął udział w akcji promującej lokalne szkoły. W murach placówki pojawili się młodzi ludzie, którzy od września rozpoczną kolejny etap edukacji. W ramach „Drzwi Otwartych” mogli poznać szkołę oraz szeroką ofertę edukacyjną skierowaną właśnie do nich. Młodzież może wybierać spośród zawodów technikalnych (technik żywienia i usług gastronomicznych, logistyk, budownictwa, mechanik, handlowiec, ekonomista, elektryk czy teleinformatyk), zdobywać zawód w Szkole Branżowej I stopnia,  na kursach, uczyć się  w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych czy w Szkole Policealnej – technik rachunkowości. Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla zwiedzających szkołę specjalne stanowiska prezentujące konkretne zawody, konkursy, prezentacje multimedialne oraz krótkie, praktyczne lekcje. Dużym zainteresowaniem cieszył się plac budowy na boisku szkolnym i praktyczna lekcja zawodu zaprezentowana przez p. Tomasza Sierpowskiego i uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Dla zainteresowanych ekonomią i rachunkowością zorganizowane zostało stanowisko, przy którym przyszli technicy ekonomiści mogli nauczyć się obsługi kasy fiskalnej czy metkownicy. Zaprezentowane zostały także programy komputerowe, z których na co dzień korzystają adepci tego zawodu – podkreślają nauczycielki przedmiotów ekonomicznych p. Joanna Sierpowska i p. Agnieszka Konieczna. Niezwykle widowiskowe okazały się stanowiska reklamujące technikum żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież mogła spróbować dań przygotowanych na tę okazję, obejrzeć pokaz składania serwetek czy dekorowania babeczek. P. Grzegorz Balcerek (nauczyciel przedmiotów zawodowych) prezentował wraz z uczniami stanowiska dla technika elektryka i teleinformatyka. Młodzież planująca naukę w tych zawodach mogła obserwować praktyczne umiejętności, jakie zdobywają uczniowie w czasie czteroletniej nauki (m.in. układanie instalacji oświetleniowej, montaż układów zabezpieczających pracę silników dla technika elektryka  czy konfigurację centrali abonenckich z telefonami dla teleinformatyka) – zaznacza p. G. Balcerek. Przyszli technicy mechanicy mogli obserwować proces obróbki metalu skrawaniem i odsługiwać tokarkę CNC. Obecni uczniowie technikum mechanicznego zaprezentowali symulację, a następnie przeprowadzili  toczenie detalu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem obserwujących.

Na sali gimnastycznej ustawione zostały gabloty prezentujące sukcesy uczniów, trofea sportowe czy zdjęcia z najróżniejszych akcji promujących szkołę w środowisku lokalnym.

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content