Drzwi Otwarte w ZSZ w Rawiczu z ogromną frekwencją!

W dniu 15 marca br. młodzież kończąca kolejny etap edukacji i zastanawiająca się nad wyborem szkoły mogła odwiedzić Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu i  poznać szeroką ofertę edukacyjną placówki (technik budownictwa, robót wykończeniowych w budownictwie – nowy kierunek, ekonomista, elektryk, handlowiec, logistyk, mechanik, teleinformatyk, żywienia i usług gastronomicznych; a także Branżowa Szkoła I Stopnia we wszystkich zawodach i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych).  Wszystko to odbywało się w ramach „Drzwi Otwartych” promujących Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Na młodzież licznie odwiedzającą naszą szkołę czekało mnóstwo atrakcji. Każdą grupę witał dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek i zachęcał zainteresowanych, by poszerzali swoją wiedzę na temat wybranego zawodu. W  salach lekcyjnych nauczyciele i uczniowie omawiali  dany typ szkoły i profil kształcenia, prezentowali krótkie lekcje pokazowe, odpowiadali na pytania młodzieży. Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących przygotowali dla zwiedzających konkursy przedmiotowe, quizy matematyczne czy językowe. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali i wystawili sztukę Moliera pt. „Skąpiec”. Tego dnia także zespół muzyczny składający się z utalentowanych uczniów naszej szkoły prezentował swoje umiejętności na trybunach sali gimnastycznej.

Na  uczniów, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących przyszłego kierunku kształcenia czekał doradca zawodowy, który pomagał uzyskać wiedzę  na temat indywidualnych preferencji zawodowych oraz udostępniał informacje na temat aktualnego rynku pracy.

Ważnym elementem tegorocznych „Drzwi Otwartych” był Festiwal RzemiosłaPokaż,  co potrafisz!”, w ramach którego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w niektórych zawodach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko prezentujące zawód fryzjera.  Na sali gimnastycznej swoje stanowiska prezentowały także firmy współpracujące ze szkołą oraz te, które objęły patronat branżowy nad ZSZ w Rawiczu.

Naszą szkołę odwiedziły tego dnia władze powiatu – Wicestarosta p.  Jakub Moryson oraz p. Maria Wojtkowiak – Naczelnik  Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Rawiczu, jak również przedstawiciele wielu firm i instytucji współpracujących na co dzień ze szkołą.

 

Sabina Kasprzak – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content