Dzień Krajobrazu w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

20 października 2020 roku po raz piąty w Polsce obchodzony był Dzień Krajobrazu. W tym roku tematem przewodnim  było drzewo, w myśl słów pochodzących ze znanego wiersza Leopolda Staffa „ O cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa? ”. Jak zaznaczają inicjatorzy akcji:  „ drzewa pełnią ważne funkcje przyrodnicze czy klimatyczne (…), nierzadko urastają do rangi symbolu”. Celem obchodów było dbanie o środowisko naturalne oraz popularyzowanie  wiedzy na temat znaczenia drzew w lokalnym krajobrazie.

Nasza szkoła również dołączyła do akcji, czego efektem było posadzenie na terenie placówki egzotycznej katalpy, a także perukowca, hortensji i rododendronów.  W spotkaniu uczestniczył p. Adam Sperzyński – Starosta Powiatu Rawickiego, a także jego zastępca p. Jakub Moryson. Placówka, mimo przejścia na zdalny tryb pracy, realizuje inicjatywy zapisane w szkolnym kalendarzu.

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content