e-PIT? Już wszystko jasne!

W dniu 20 marca 2019 roku zainteresowani uczniowie klas czwartych Technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w spotkaniu z zastępcą Naczelnika Urzędu Skarbowego w Rawiczu Panem Maciejem Hodurą. Celem spotkania było zapoznanie z możliwością złożenia zeznania rocznego o dochodach za pomocą programu Twój e-PIT.

Wielu uczniów podejmuje pracę wakacyjną czy weekendową, a więc uzyskuje przychody, które są opodatkowane. Wiąże się to z koniecznością złożenia rocznej deklaracji o osiągniętych dochodach. Pan Maciej Hodura pokazał jak każdy podatnik może w prosty sposób skorzystać z programu e-PIT i rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w ciągu zaledwie kilku minut.

Po zakończonej prezentacji uczniowie zadawali pytania, m.in. o wysokość kwoty wolnej od podatku, terminu oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku.

Na zakończenie spotkania zastępca Naczelnika życzył wszystkim uczniom, aby musieli płacić najwyższy podatek dochodowy, bo to będzie równoznaczne z osiąganiem przez nich wysokich dochodów.

 

Agnieszka Konieczna
nauczycielka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content