EDUKACJA REGIONALNA Z BRACTWEM KURKOWYM

Uczniowie klas IV Technikum kształcący się w zawodzie technik mechanik i technik budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach przedmiotu  historia i społeczeństwo odwiedzili siedzibę Bractwa Kurkowego w Rawiczu. Myślą przewodnią zajęć zorganizowanych przez panią Renatę Balcerek było poszerzenie wiedzy historycznej w ramach aktywnej edukacji regionalnej.

W czasie spotkania z panem Robertem Karkoszem – II  starszym BK i panem Robertem Szymkowiakiem uczniowie zapoznali się z historią, tradycjami, osiągnięciami i zasadami funkcjonowania Braci Kurkowych. Ciekawym elementem wizyty było zwiedzenie strzelnicy letniej i obejrzenie repliki moździerza, który często jest wykorzystywany w czasie ważnych uroczystości na terenie miasta.

Biorąca udział w spotkaniu młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy zimowej. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę swoją tarczę strzelecką.

Renata Balcerek
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content