Ekonomiści z ZSZ w Rawiczu przygotowują się na zagraniczne praktyki zawodowe do Portugalii

W dniu 13.06.2019 roku w ZSZ w Rawiczu odbyło się spotkanie organizacyjno – informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Portugalii w ramach projektu „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec”  finansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Na praktyki wyjedzie 16 osób z obecnej klasy drugiej Technikum, kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Uczniowie będą realizowali praktyki w Lizbonie w terminie 16.09-04.10.2019 r.

Zebranie prowadziły koordynatorki projektu pani Renata Uźniak i pani Alicja Stachowska a uczestniczyli w nim: nauczyciele, którzy będą opiekunami uczniów za granicą, nauczyciel języka angielskiego pani Magdalena Psarska, nauczyciel przedmiotów zawodowych Beata Glura, oraz rodzice i uczniowie drugiej klasy Technikum w zawodzie technik ekonomista.

Na spotkaniu zapoznano rodziców i uczniów z ideą programu PO WER, organizacją wyjazdu, programem praktyki, przedstawiono także regulamin stażu. Uczniowie podpisywali umowę o staż, w której zawarte są wszystkie informacje oraz regulacje prawne w sprawie przebiegu całej praktyki za granicą. Stażyści dowiedzieli się w jaki sposób dokumentować przebieg stażu, jakie otrzymają certyfikaty oraz zostali poinformowani o procedurze oceniania w ramach systemu ECVET. Koordynatorki przedstawiły także warunki bytowe w Lizbonie, plan wycieczek turystycznych realizowanych podczas pobytu młodzieży, szczególnie w weekendy. Uczniowie otrzymali materiały biurowe, które pomogą im prowadzić rejestr praktyk.

Teraz przed uczniami tylko wakacje i z niecierpliwością będą czekali na początek nowego roku szkolnego, który rozpoczną właśnie trzytygodniowym wyjazdem do Portugalii.

 

Alicja Stachowska
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content