ELIMINACJE SZKOLNE POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

W dniu 18 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Historycznego – „Drogi Polski do niepodległości”. Celem konkursu jest m.in. uświadomienie uczestnikom znaczenia wydarzeń z 1918 roku dla losów narodu polskiego oraz pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej  na temat walki Polaków o Niepodległość Ojczyzny w okresie zaborów i kształt terytorialny odrodzonej Rzeczypospolitej.

W eliminacjach przeprowadzonych przez nauczycielkę historii p. Renatę Balcerek udział wzięło 12 uczniów z technikum.

Aby poprawnie rozwiązać test eliminacyjny, uczniowie musieli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii ziem polskich od 1795 do 1921 roku, ze szczególnym uwzględnieniem: udziału Polaków w I wojnie światowej, walki o granicę odrodzonego państwa polskiego oraz historii Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Rawickiej.

Do finału konkursu, zakwalifikowali się w kolejności zajętych miejsc:

  • Sidor Karolina z klasy IV TŻ
  • Jankowiak Artur z klasy II TTI
  • Jarmuż Hubert z klasy II TM
  • Łagódka Jakub z klasy I TTI

 

 

Renata Balcerek
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content