Europejski Dzień Języków w ZSZ w Rawiczu

W dniu 26 września br. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu po raz kolejny włączył się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Jest to międzynarodowe  święto  ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. Celem tego święta jest przede wszystkim propagowanie języków obcych oraz różnorodności kulturowej Europy.

Spotkanie poprowadził Bartosz Maćkowiak z klasy 4 TLG, który na samym początku przedstawił zgromadzonym cele tego przedsięwzięcia.  Następnie zebrani wysłuchali  w pięciu językach znany wszystkim kanon Panie Janie  (po niemiecku Bruder Jakob, po francusku Frere jacques, po angielsku Are You Sleeping Brother John , po włosku Fra Martino campanaro. ) Ze śpiewaniem w pięciu  językach zmierzyli się uczniowie  z klasy 1tz5 oraz dwie  uczennice z klasy 4tlg.
Następnie uczniowie z klasy 2tbh zabrali widzów w podróż do czterech  europejskich stolic: Berlina, Londynu, Oslo i Moskwy. Uczniowie usłyszeli  słowa powitania,  pytanie o samopoczucie i odpowiedź na nie w języku danego kraju. Scenka miała nam uzmysłowić, jak ważne jest uczenie się języków obcych w dzisiejszych czasach, gdy możemy się przemieszczać bez problemów po Europie i świecie.

W przygotowanie uroczystości zaangażowały się nauczycielki ZSZ w Rawiczu: p. Magdalena Nawrot, p. Weronika Swornowska i p. Małgorzata Kędzia.

Małgorzata Kędzia
Nauczycielka języka niemieckiego w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content