Europejski Dzień Języków w ZSZ w Rawiczu

W dniu 26 września br.  społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Celem  inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. 

Uczniowie z klas 3 tlg i 4 tlg pod opieką pani Małgorzaty Kędzi przygotowali informacje dotyczące tego dnia oraz ciekawostki związane z najpopularniejszym językiem Europy – językiem angielskim. Poznaliśmy także magiczne słowo DZIĘKUJĘ w różnych językach, m.in. w j. bułgarskim – Blagodaria, w j. chorwackim-Hvala, w j.  czeskim – Dikuji, w j. francuskim – Merci, w j. hiszpańskim – Gracias, w j. litewskim – Achiu…

Następnie odegrano scenkę o polskim uczniu Piotrze, do którego dzwonią przyjaciele z Niemiec, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii. Wszyscy zapraszają Piotra do siebie, bo świetnie mówi po niemiecku, francusku, rosyjsku i angielsku. Scenka miała nam uzmysłowić, jak ważne jest uczenie się języków obcych w dzisiejszych czasach, gdy możemy się przemieszczać bez problemów po Europie i świecie.

Uczennice klasy 3 TE przygotowane przez panią Magdalenę Nawrot zaśpiewały w języku niemieckim kanon ’ Hej, ho, spann den Wagenan”. Na koniec uczniowie i nauczyciele zatańczyli taniec belgijski.

 

 

Małgorzata Kędzia
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content