Europejski Dzień Języków

W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Celem inicjatywy jest  ukazanie różnorodności językowo – kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

Szkolny Klub Europejski działający w naszej szkole oraz nauczyciele języków obcych także postanowili uczcić ten dzień. Pani Paula Wałoszek przygotowała z uczniami gazetkę w gablocie klubu, gdzie możemy poznać pozdrowienia w językach europejskich. Pani Urszula Urbanowicz z pomocą nauczycieli języków niemieckiego i angielskiego przygotowała na quiz konkurs dla uczniów.

28.09.2020 uczniowie klasy 4TME i 2TTI zaprezentowali na widowni sali gimnastycznej dla przedstawicieli klas scenkę o polskim uczniu Piotrze, do którego dzwonią przyjaciele z Niemiec, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii. Wszyscy zapraszają Piotra do siebie, bo świetnie mówi po niemiecku, francusku, rosyjsku i angielsku. Scenka miała nam uzmysłowić, jak ważne jest uczenie się języków obcych w dzisiejszych czasach, gdy możemy się przemieszczać bez problemów po Europie i świecie.

Na koniec uczniowie klas 2TZ i 2TZ5 zaśpiewali w 6 językach (po niemiecku, angielsku, francusku, włosku, rosyjsku i polsku) znany wszystkim kanon „Panie Janie”. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem scenki o Piotrze i śpiewów sprawowała pani Małgorzata Kędzia.

W przedstawieniu uczestniczyli świetnie radząc sobie językowo następujący uczniowie z klasy 4TME:

Piotr – Marcel Walczak

Hans z Niemiec – Arek Mierzwiński

Serge z Francji – Paweł Dytko

Sasza z Rosji – Kacper Kolber

John z Londynu – Janek Wróblewski

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content