Gastronomowie z rawickiego ZSZ w Stacji Uzdatniania Wody w Załęczu

W dniu 6 czerwca br. uczniowie klasy 2 TŻ wraz z opiekunami p. Agnieszką Matysiak i p. Patrycją Stelmaszyk udali się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody w Załęczu. Po obiekcie oprowadziła grupę pani Elżbieta Krawczyk, która wyjaśniła na czym polega proces uzdatniania wody i zapoznała z wyposażeniem zakładu.  Opowiedziała również ciekawostki dotyczące rawickich wodociągów. Uczniowie mieli okazję spotkać się z laborantką Zakładu Wodociągów i Kanalizacji panią Darią Kwaśniewską. Opowiedziała ona o swojej pracy, analizach jakie przeprowadza w laboratorium.

Wizyta w Stacji Uzdatniania pozwoliła zapoznać się z drogą jaką przebywa woda zanim trafi do kranów w naszych domach. Kolejna wizyta w Stacji Uzdatniania, podczas której uczniowie będą wykonywać analizy wody jest przewidziana w przyszłym roku szkolnym.

 

Agnieszka Matysiak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content