„Góra Grosza” w ZSZ w Rawiczu

Już po raz 19. w grudniu, w szkołach i przedszkolach w całym kraju odbywa się akcja charytatywna „GÓRA GROSZA”.  W dniach 7 – 12 grudnia br. przeprowadziliśmy akcję  w naszym Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Przygotowaniem oraz  przeprowadzeniem  zbiórki  zajęli się uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunkami – panią V. Kistowką – Lisek  i  panią I.Manage. Organizatorem kolejnej edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie.   Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dla domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Drobiazgi wrzucane co roku do puszek w całej Polsce, pozwalają na zakup i doposażenie małych domów dla dzieci. Dzięki zebranym pieniądzom organizatorzy pomogli już wielu dzieciom wychowującym się poza domem rodzinnym. Jednak, żeby dokonać rzeczy dużych, konieczne jest zaangażowanie pojedynczych osób, które zajmują się akcją na terenie swoich szkół. To dzięki ich pomocy
i ofiarności możemy tak wiele robić dla tych, dla których los nie zawsze był łaskawy. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. Za każdy grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy!

Violetta Kistowska – Lisek,
Irena Marakkala Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress